Liigu põhisisu juurde Juurdepääsetavus
Abi

Aruannete esitamise seis

Siit lehelt leiad kõige uuema info 2023. aasta majandusaasta aruannete esitamiste kohta.
Aruandluskohustuslaste arv muutub iga päev - lisandub juriidilisi isikuid, kellele on tekkinud aruandluskohustus ja juriidiliste isikute kustutamise läbi väheneb nende arv, kellelt registriosakond aruannet ootab. Aruandeid esitatakse iga päev ning ka tähtajad saabuvad pea iga päev - nii on kõik arvud pidevas liikumises ja täpsed vaid konkreetsel hetkel.

Huvitava faktina võib välja tuua, et kõige innukamad aruannete esitajad on esimese viie kuu jooksul olnud uued juriidilised isikud, kelle jaoks on käesolev aasta esimene kord majandusaasta aruannet esitada. Kui esmakordsete aruande esitajate seas oli aruande 31. maiks ära esitanud 31,5%, siis ülejäänud kohustuslaste seas oli esitamise osakaal 24,5%

Suurel osal aruandluskohustuslastest on aruande esitamise tähtaeg 30. juunil, mis sellel aastal langeb pühapäevale. Seetõttu loetakse õigeaegselt esitatuks ka aruanded, mis saabuvad registriosakonnale 1. juulil 2024.
2023. aasta majandusaasta aruannete esitamine on saanud tugeva alguse - 31.maiks oli esitanud oma aruande 25,2% kõigist aruandekohuslastest. See on läbi aastate kõrgeim protsent ning võrdluses eelmise aasta sama ajaga on esitatud 4,5% võrra rohkem aruandeid.