Liigu põhisisu juurde
Abi
Uus osaühingu põhikirja vorm alates 01.06.2023

1. juunist 2023 jõustub uus osaühingu tüüppõhikiri, mis mõjutab ka e-äriregistris koostatavaid osaühingute esmakande avaldusi.
Muudatusest lähtuvalt palume e-äriregistris pooleliolevad esmakande avaldused registrile esitada hiljemalt 31. mail 2023. 1. juunist esitamata avaldusega jätkates tuleb avalduses vastavalt uutele põhikirjale täiendada ning seetõttu tuleb ka kõik juba antud allkirjad uuesti anda.

Juriidilise isiku otsing
E-äriregistris on võimalik teha päringuid kõikide juriidiliste isikute kohta. Lepingulisel kliendil on võimalik kasutada ka API teenuseid
Lepingulise kliendi info

E-äriregistri võimalused

  • E-äriregister on Eesti riigi ametlik portaal, mis sisaldab kõigi Eestis registreeritud juriidiliste isikute andmeid ühes keskkonnas. Registripidaja on Tartu Maakohtu registriosakond. Lisaks saab tutvuda Euroopa Äriregistri vahendusel ka teiste riikide ettevõtjate infoga.
  • Portaalis näeb endaga seotud juriidilisi isikuid, saab andmeid muuta, esitada registrile avaldusi ja dokumente ning majandusaasta aruandeid. Soovi korral on võimalik kasutada e-arveldaja raamatupidamistarkvara.
  • E-äriregistris saab kiiresti ja mugavalt registreerida uue äriühingu, füüsilisest isikust ettevõtja, mittetulundusühingu ning riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuse. Elektroonilise asutamise eelduseks on, et kõik seotud isikud saavad portaalis koostatud avalduse allkirjastada digitaalselt.
  • Lisaks on võimalik e-äriregistri portaalis tutvuda äri- ja ettevõtluskeeldude, erakondade ja loomeliitude liikmete nimekirjade, juriidiliste isikute tegelike kasusaajate ning maksuinfoga.